Informační zdroj o lidské sexualitě

Bezpečný sex, antikoncepce, pohlavní nemoci


Nezávazný sex mimo vztah

V dřívějších dobách byl nezávazný sex považován za absolutní tabu. Ovšem pro dnešní mládež je  naprostou samozřejmostí a mnozí z nás si už ani nedokáží představit život bez něj. Sex bez závazků se stal doslova fenoménem dnešní doby a vyhledávají ho především lidé, kteří nemají trvalý vztah.

Podle jedné kanadské studie existují čtyři základní varianty nahodilého sexu, které mají i svá pravidla.

První z nich je soulož na zavolání, kdy je cílem rozhovoru pozvánka na sexuální hrátky. Jedná se o spontánní akci bez předešlé domluvy a lidé se ihned rozcházejí.

Další variantou je sex na jednu noc. Většinou se k této variantě schylují lidé, kteří se potkali v baru či na diskotéce. Po sexu se ve většině případech rozcházejí. Účastníci sexu na jednu noc bývají často ovlivněni alkoholem.

Asi nejsložitější variantou nezávazného sexu jsou přátelství s výhodami. Mezi sexuálními partnery panuje silné přátelství a často tak musí ve své partě tajit jejich sexuální libidlo. Sex považují za nezávazný a mají vždy vytyčeny základní hranice.

Sexuální kamarád je často zaměňován s variantou přátelství s výhodami, ale není tomu tak. Dvojici spojuje jen sex, kvůli němuž se scházej. Mají pouze jedno společné téma  a tím jsou sexuální hrátky.

Lidem, kteří preferují nezávazný sex nedělá vůbec žádný problém oddělit lásku od sexuálního života, což v dřívější dobách bylo nepředstavitelné.

V sexu na jednu noc jsou lidé většinou mnohem více otevřenější nejrůznějšímu experimentování a také nemají  problém sdělit svému protějšku, co je opravdu vzrušuje.

A pamatujte, že do sexu bez závazku rozhodně nepatří žárlivost, plány do budoucna nebo snad jakékoli milostné city.

Dále čtěte:  Plusy a mínusy sexu s kondomem




Napište nám komentář


Praha Eskort

Check out the most beautiful czech girls and fashion models.



↑ Nahoru