Informační zdroj o lidské sexualitě

Bezpečný sex, antikoncepce, pohlavní nemoci


Samovyšetření pohlavního orgánu

Propagace samovyšetření varlat není taková, jakou by si zasluhovala. Jako ženy si vyšetřují každý měsíc prsa, měli by si muži samovyšetřovat pohlavní orgány, aby odhalili případné rakovinné bujení. Rakovina varlat je sice vzácná, ale je nejčastějším zhoubným nádorem u mužů ve věku 20 až 30 let.

Samovyšetření varlat

Samovyšetření provádějte po teplé koupeli. Postavte se před zrcadlo a porovnejte tvar a velikosti obou varlat. Dobře si prohlédněte šourek, zda na něm nejsou změny kůže, například zčervenání, ztmavění či napjatá kůže, zda je jeho velikost a objem beze změny. Poté pohmatem zkontrolujte každé varle zvlášť oběma rukama. Ukazováky a prostředníky obou rukou podsuňte pod varle a palce mějte na přední straně. Jemným rolovacím pohybem proveďte samovyšetření tkáně varlete, jeho povrch a hledejte případné vrcholky, nepravidelnosti povrchu a zatuhnutí varlete. Nespleťte si případnou bulku s nadvarletem, které je v šourku nad varletem a mírně vzadu. Není neobvyklé, že jedno varle je větší než to druhé. Samovyšetření provádějte alespoň jednou měsíčně a celková doba vyšetření by neměla být delší než pět minut.

Samovyšetření prostaty

Jak poznáte problémy s prostatou? Problémy můžete pozorovat při ejakulaci semene. Pokud semeno nestříká dost daleko, prostata není zcela zdravá. Dalším signálem je i malé množství či průhlednost semene, jeho řídkost nebo kapání při ejakulaci. Varovat by vás mělo i časté nutkání k močení, které vás budí v noci ze spánku, nebo dlouhé močení či přerušovaný proud.

Samovyšetření penisu

Všímejte si změn na penisu, zejména zda se na něm neobjevily hrbolky a pupínky. Předkožka by měla jít bezbolestně přetáhnout přes žalud a nesmí být zarudlá. Neměl by se objevit výtok ani nepříjemný zápach.

Pokud zjistíte samovyšetřením jakoukoliv změnu na svém pohlavním ústrojí, navštivte vašeho praktického lékaře či urologa.





Napište nám komentář


Praha Eskort

Check out the most beautiful czech girls and fashion models.



↑ Nahoru